کمپانی گوگل اعلام کرده است که احتمال رو به رو شدن شما با بدافزارها در سیستم عامل اندروید بسیار کم شده است. تا انتهای سال ۲۰۱۶، کمتر از ۰٫۷۱ درصد از دستگاه های اندرویدی یک نرم افزار مضر را مانند جاسوس ها، تروجان ها یا دیگر بدافزارها بر روی خود نصب دارند. این مقدار برای دستگاه های اندرویدی که این برنامه ها را به صورت انحصاری از Google Play Store دانلود کرده اند بسیار کمتر بوده و نزدیک به ۰٫۰۵ درصد است.

طبق گزارش های رسیده، تا انتهای سال ۲۰۱۶، در حدود نیمی از دستگاه های اندرویدی-تعداد ۷۳۵ میلیون- یک بسته امنیتی را برای این مسائل مربوط به امسال دریافت خواهند کرد. این به این معنی است که نیمی دیگر از این دستگاه این آپدیت را دریافت نخواهند کرد، و این باعث باقی ماندن آسیب پذیری ها در این گوشی ها می شود. همچنین هر گوشی که جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید را بر روی خود نداشته باشد ممکن است در معرض برخی از خطرهای امنیتی قرار بگیرد.

این کمپانی کل صنعت اندروید را مجبور کرده است تا آپدیت هایی را به صورت زمان های مشخص در اختیار مشتریان قرار دهند، و این تلاش ها برای او هزینه هایی را نیز دارد.
این گزارش می گوید که “در اروپا، بیش از ۷۳ درصد از دستگاه های پرچمدار اندروید فعال بر روی شبکه های اپراتورهای موبایل، طبق گزارش، یک بسته امنیتی را در حدود سه ماه گذشته دریافت کرده اند.”
در ایالات متحده این مقدار به ۷۸ درصد رسید و گوشی هایی مانند Samsung Galaxy S7، LG G5 و Moto X Play را در بر گرفته است. تیم امنیتی گوگل در یک پست در وبلاگ خود گفته است: “هنوز فضا و فرصت زیادی برای بهبود یافتن وجود دارد.”

یک محقق امنیتی در کمپانی آنتی ویروس موبایل Lookout گفته است: “فرآیند گوگل برای ارسال این بسته ها و رساندن آن ها به دست مشتریان بی نقص نبوده است. اما در کل، این کمپانی در حال پیش برد امنیت سیستم عامل اندروید به جهتی درست و مناسب است”.
او در یک ایمیل گفت: “بسیاری از دستاوردها و بهبودهای جدید، خصوصاً در نسخه ۷٫X که خریداران جدیدترین گوشی های اندرویدی با آن کار خود را شروع کرده اند، بسیار قوی تر و بهتر از نسخه های قبلی می باشند.”

 

It's only fair to share...Share on FacebookDigg thisShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۱ دیدگاه

  1. مهدی

    اینجوری خیلی عالی میشه ایول به گوگل …

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *