طبق اخبار رسیده به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محسن علوی‌سیرت مسوول کارگروه اویونیک ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص فراهم شدن شرایط توسعه صنعت اویونیک در کشور، گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد که در حوزه‌های ساخت زیرسامانه‌ها و سامانه های اویونیکی هواپیما قابلیت‌های مناسبی دارند.

او افزود: توسعه صنعت اویونیک در ایران به مشارکت فعال شرکتهای دانش بنیان نیازدارد بنابراین تهیه چارچوبی برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان ضروری است در همین راستا و با هدف حمایت بیشتر از شرکتهای دانش بنیان، طرح پیگیری و تسهیلات اخذ گواهینامه های مورد نیاز از سازمان هواپیمایی کشوری برای این شرکت ها ضروری است.

به گفته علوی‌سیرت، حمایتهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکتهای دانش بنیان و همکاری سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور گواهینامه های مربوطه به عنوان سازمان های تاثیرگذار در این حوزه می‌توانند تضمین ‌کننده رشد و پیشرفت این صنعت باشند.

او تصریح کرد: امروز در ایران حدود ۶ هزار نفر در بخش تعمیر و نگهداری هواپیما در شرکتهای مختلف مشغول به کار هستند که بخش مهمی از آن در حوزه اویونیک است. 

مسئول کارگروه اویونیک ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ادامه داد: استفاده از این ظرفیت و به روزرسانی آن، می تواند در بهره مندی کشور از بازار بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی تعمیر و نگهداری هواپیما در دنیا موثر باشد. 

او بیان کرد: ارزش بازار MRO حمل‌ و نقل هوایی تجاری درسال ۲۰۱۴ حدود ۶۲.۱ میلیارد دلار بوده است. تخمین زده می‌شود که این بازار به ارزشی معادل ۹۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ برسد.مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookDigg thisShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *