یک برنامه دیگر نیز از روی سیستم عامل های ویندوز ایکس پی (و ویستا) برداشته شد و هواداران این سیستم عامل ها قادر به استفاده از این برنامه نیستند. کمپانی گوگل اخیراً اعلام کرده است که برنامه دسکتاپ Google Drive (متن گوگل در go.pcworld.com/gdrutility) دیگر از ویندوز ایکس پی، ویستا، و Windows Server 2013 پشتیبانی نخواهد کرد و این فرآیند قطع پشتیبانی از اول ژانویه سال ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد. این در بین برنامه های همگام سازی ابری در بین برنامه ها از اهمیت بالایی برخوردار است و دومین برنامه ابری است که پشتیبانی از نسخه های قدیمی ویندوز را از روی خود برداشته است. قبل از گوگل درایو، برنامه Dropbox این کار را آوریل امسال انجام داد.

با توجه به این که Google Drive از ویندوز ایکس پی (و ویستا) رخت سفر بربسته است، حالا هواداران این سیستم عامل باید چه کار کنند؟ در این جا تعدادی از راه حل ها را به این هواداران معرفی خواهیم کرد.

فقط به استفاده از آن ادامه دهید
برخلاف برنامه Dropbox، گوگل بر روی دسکتاپ برنامه Google Drive را خاموش نخواهد کرد. تا زمانی که شما این برنامه را بر روی سیستم عامل ویندوز ایکس پی یا ویستای خود داشته باشید، بازهم به کار کردن ادامه می دهد، گوگل گفته است «این برنامه فعلاً به صورت کامل تست و نگهداری نشده است».
این حرف گوگل به این معنی است که اگر شما نقص امنیتی جدی در کامپیوتر خود که دارای سیستم عامل ایکس پی یا ویستا است داشته باشید، برنامه Google Drive بر روی آن اجرا نخواهد شد و این امر شما را در معرض خطر هک شدن توسط افراد سودجو قرار خواهد داد. البته، اگر شما هنوز از سیستم عامل ویندوز ایکس پی استفاده می کنید و این سیستم عامل را هنوز آپدیت نکرده اید، پس تهدیدی برای شما وجود نخواهد داشت و این مشکلات شما را نگران نمی کنند-اگرچه باید نگران باشید.

از وب سایت آن استفاده کنید.
همانند برنامه Dropbox، شما می توانید حتی بعد از منقضی شدن برنامه Google Drive بر روی سیستم عامل ایکس پی یا ویستای خود، از نسخه وب سایت آن استفاده کنید. تا زمانی که مرورگر شما از این فناوری و قابلیت هایی که گوگل بر روی وب سایت خود استفاده کرده است پشتیبانی کند، شما مشکلی در این کار نخواهید داشت. برنامه Google Drive کار خود را به عنوان یک سرویس تنها از طریق وب شروع کرد و هیچ نسخه دسکتاپی نداشت (این آغاز به کار در سال ۲۰۱۲ شکل گرفته است)، پس از همین منظر، استفاده از نسخه وب از این نرم افزار مانند برگشتن در زمان است-مانند اجرای یک ماشین ایکس پی می باشد. در این صورت باید مشکل شما حل شده باشد.

سرویس دیگری پیدا کرده یا به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید.
اگر استفاده از یک برنامه همگام سازی ابری دسکتاپ که با Windows Explorer یکپارچه است یک ضرورت باشد، پس کاربران ویندوز ایکس پی و ویستا باید جای دیگری به دنبال برطرف کردن مشکل خود بگردند، مثلاً می توانند از سرویس پولی مانند Sugar Sync استفاده کنند.
با این حال، واقعیت این است که دیگر خدمات همگام سازی هم مانند این برنامه، در نهایت روزی پشتیبانی از ویندوز ایکس پی را متوقف خواهند کرد. چه بخواهید چه نخواهید، اگر قصد استفاده از یک نسخه مدرن از برنامه همگام سازی ابری را داشته باشید، مجبور به ارتقا دادن سیستم عامل خود به سیستم عامل ویندوز ۱۰ خواهید شد.

منبع: ماهنامه رایانه

It's only fair to share...Share on FacebookDigg thisShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۱ دیدگاه


  1. ویندوز ۱۰ عالیه … اگه میشه راجع بهش مطلب بذارین

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *