[ad_1]

طبق اخبار رسیده به نقل از ستاد خبری چهارمین جشنواره زیست فناوری، دکتر وثوقی رئیس کارگروه تجهیزات زیست فناوری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در گزارشی که انکتاد از وضعیت زیست فناوری ایران تهیه کرده آمده است که ایران رتبه اول در ساخت واکسن در غرب اسیا را به خود اختصاص داده  است.

او با بیان اینکه همچنین ایران در میان ۵کشور نخست در زمینه ساخت محصولات زیست فناوری است، خاطر نشان کرد: اکنون ارزش محصولات زیست فناوری نیم میلیارد دلار تخمین زده شده است.

وثوقی با بیان اینکه همچنین ایران در زمینه ساخت داروهای زیست فناوری رشد چشمگیری داشته است، عنوان کرد:در بخش داروهای زیست فناوری رشد خوبی داشتیم به طوریکه سالانه حدود ۶۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی داریم.

به گفته او، در این مسیر با سرعت زیادی محققان کشور توانسته اند ۱۲ دارو را به ساخت برسانند که این داروها اکنون در بازار هستند.

او با تاکید بر اینکه اکنون ستاد زیست فناوری و وزارت بهداشت تمام داروهای وارداتی زیستی را تعیین تکلیف کرده اند افزود: تقریبا ساخت همه داروهای زیستی وارداتی پروژه شده اند و با سرعت بالا در مسیر ساخت و ورود به بازار هستند.

رئیس کارگروه تجهیزات زیست فناوری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی افزود: تا کنون سالی یک یا دو داروی زیستی وارد بازار می شده ولی اکنون به مرحله ای از پیشرفت رسیده ایم که شرکتهای دانش بنیان در اینده نزدیک  ۴ تا ۵ دارو در سال ساخت و روانه بازار کنند.

به گزارش مهر، چهارمین جشنواره زیست فناوری از ۲۷ تا ۲۹ شهریور ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookDigg thisShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *