شاید در آینده ای نه چندان دور نتوانید ساختگی بودن یک ویدیو را تشخیص دهید ! زیرا محققان دانشگاه آکسفورد قصد دارند با کمک هوش مصنوعی ویدیوهایی تولید کنند که شخص کلمات و جملات از پیش تعیین شده را ادا می کند!

سیستم بکارگرفته شده قادر است با الگوریتم های تشخیص چهره ، ویژگی های چهره فرد مورد نظر شما را شناسایی کرده و با انتخاب یک کلیپ صوتی برای آن، حرکات لب شبیه سازی شده را روی عکس مذکور سوار کند!

طبق شنیده ها این عمل بسیار موشکافانه و با دقت انجام خواهد شد بطوریکه با شبیه سازی حرکات لب و دهان فرد مورد نظر ، تشخیص مصنوعی بودن آن تقریباً غیرممکن خواهد شد .

همچنین گفتنی است که سرویس های مشابه دیگری هم برای این منظور توسعه یافته اند اما وجه تمایز آنها با یافته جدید محققان این است که در متدهای قدیمی به چندین ساعت ویدیوی ضبط شده از شخص مورد نظر در حال مکالمه نیاز بود اما روش توسعه یافته اخیر حتی برای افرادی که تعداد زیادی تصویر از آنها در دسترس نیست هم به خوبی جوابگوست.

لازم به ذکر است که این تکنولوژی جدید از سوی دیگر می تواند با افزایش ساخت کلیپ های جعلی و سوءاستفاده هایی از این دست ، باعث ناهنجاری هایی در جوامع مختلف نیز بشود !

It's only fair to share...Share on FacebookDigg thisShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *