همانطور که می دانید اکثر چاپگرهای سه ‌بعدی برای چاپ محصولات بزرگ و طویل با مشکل مواجه هستند، بطوریکه چاپ کامل یک لوگوی بزرگ برای سردر یک فروشگاه در یک مرحله فرآیند مشکلی است.

حال خبرها حاکی از آن است که  شرکت «بلک بلت» (BlackBelt) که زیر نظر هلدینگ عظیم آمریکایی «کیک استارتر» (Kickstarter) فعالیت می‌ کند، در پی سه سال فعالیت تحقیقاتی موفق به ساخت یک چاپگر سه ‌بعدی شده است که هیچ محدودیتی برای چاپ سازه ‌های طویل ندارد.

نوار نقاله این چاپگر که از جنس کامپوزیت فیبر کربن ساخته شده، امکان چاپ سازه ‌های طویل را فراهم می ‌کند.محدوده چاپ در این چاپگر ۳۴ در ۳۴ سانتی ‌متر است و یک میز طویل برای قرارگیری بخش ‌های چاپ ‌شده در جلوی آن قرار دارد. هد این چاپگر که قابل تعویض است، می ‌تواند برای زوایای مختلف نظیر ۱۵، ۲۵، ۳۴ و ۴۵ درجه تنظیم شده و ساختارهای متنوعی را چاپ کند.ضمناً مصرف‌ کنندگان می ‌توانند با توجه به نیازهای خود ابعاد اختصاصی مورد نظرشان را سفارش دهند.

قیمت اولیه مدل رومیزی این محصول، حدود ۱۰هزار و ۶۰۰ دلار است و نمونه ‌های ایستاده و بزرگ ‌تر آن تا ۱۴ هزار و ۱۰۰ دلار قیمت خواهند داشت. در طرح فروش ویژه، قیمت مدل رومیزی حدوداً ۷۳۰۰ دلار خواهد بود و اولین عرضه تا ماه اکتبر به دست مشتریان خواهد رسید.

It's only fair to share...Share on FacebookDigg thisShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۱ دیدگاه

  1. اشکان

    برای صنعت چاپ خیلی خیلی تحول بزرگیه … آفرین

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *